Galaxy Note 6 ne zaman çıkıyor?
Samsung'un merakla beklenen yeni dev ekranlı telefonu Galaxy Note 6 ne zaman satışa çıkıyor? İşte o tarih...
Samsung Galaxy Note 5’in halefi olacak olan Galaxy Note 6, son birkaç aydır söylenti ve sızıntılara konu olmaya başlamıştı. Ancak şimdiye kadar cihazın tanıtımı ve satışa sunulması hakkında kesin bir tarih verilmedi.
Galaxy Note 5’in çıkış tarihi ile ilgili ilk bilgi popüler sızıntı kaynağı evleaks tarafından geldi. Evan Blass paylaştığı tweet'te, ağustos ayının ortasında Galaxy Note 6 lansmanı'nın gerçekleşeceğini iddia ediyor. Tweet'e göre lansman Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.
Bildirildiğine göre Galaxy Note 6 USB Type-C portu özelliğine sahip olacak ve net olmayan bilgilere göre bu port USB 3.1 teknolojisini destekleyecek. İddiaya göre yeni nesil Gear VR kulaklık yeni USB Type-C portu ile uyumlu olacak.
Diğer bir bilgiye göre ise Galaxy Note 6, Galaxy S7 modellerindeki kameralara benzer kameraya sahip olacak ancak, bu kamera kızıl ötesi otofokus modülü içerecek. Galaxy S7 kamerası otofokus özelliği ile zaten inanılmaz hızlı ama Samsung, bunun üzerine bir şeyler daha katmak istiyor gibi görünüyor. Bu bilgiyi sızdıran kaynaklar, Samsung’un şuanda IR otofocus teknolojisi ve Galaxy S7 kamera kurulumu ile Galaxy Note 6 prototipini test ettiğini söylediler.
Son olarak gelen bir rapor ise Galaxy Note 6’nın donanımı ile ilgili gerçekten etkileyici özelliklerin yer aldığı bilgiler veriyor. Bu bilgilere göre Galaxy Note 6, 2K çözünürlükte 5,8-inç ekran, Qualcomm Snapdragon 823 işlemci (Snapdragon 820’nin yükseltilmiş sürümü), 6 GB RAM ve bir 4200 m Ah pil paketi ile gelecek. Çin'den gelen bu yeni sızıntı ile sunulan en etkileyici detay depolama birimi ile ilgili. Görünüşe göre telefon, şirketi için bir ilk olabilecek 256 GB kapasiteli depolama özelliğine sahip olacak.
Telefonun normal modeline ek olarak bir de kavisli modeli olacak ve yine "Edge" adını taşıyacak. Raporda ayrıca telefonun toz ve suya dayanıklı IP 68 sertifikasına sahip olacağı söyleniyor.

Teknoloji

Recent

Popular

Comment

Reklam Alanı